Sports

(No headline) - SACARD22

6:25 Race 1 Maiden Plate (F & M) - 1200M

1 DINESENK Neisius (11) 60

2 LUPINS Cormack (10) 60

3 MAGICAL ROMAD Lee (5) 60

4 LOVE TO TANGOC Plooy (4) 60

5 DE SOL A SOLA Domeyer (8) 60

6 DOUBLE OR QUITSS Naidoo (9) 60

7 FANCY YELLOWJ Smitsdorff (3) 60

8 HONEY SCRUBD Neethling(-4) (12) 60

9 MAGIC FEETF Anthony (1) 60

10 NOVEMBER SKYM Byleveld (6) 60

11 PARTY FAVOURG Cheyne (2) 60

12 TIGER MISSO Noach (7) 60

6:55 Race 2 MR 77 Handicap - 1000M

1 WESTERN MOVIES Cormack (6) 60

2 SOUL SACRIFICEK Neisius (5) 57

3 TOUR DE VARD Neethling(-4) (7) 56

4 SHEER DYNAMITEM Yeni (3) 56

5 EASTERN FRONTG Cheyne (1) 55

6 HAPPY LIONR Fourie (2) 54

7 PRINCE OF PANAREAG Hatt (4) 54

7:30 Race 3 Maiden Plate - 1000M

1 MUSKETS 'N ROSESM Yeni (1) 60

2 CAPTAIN REIA Domeyer (7) 60

3 SIMPLY BLACKF Anthony (6) 60

4 EPICENTREM Winnaar (4) 60

5 GLIDERG Cheyne (3) 60

6 THE CLEVELAND ARMSC Puller (2) 60

7 YOUTOUCHEDMYHEARTV Morake (5) 60

8 SAINT DEPORTISTAD Ashby (8) 58

8:05 Race 4 Maiden Plate - 1600M

1 I'M A ROCK STARA Andrews (3) 60

2 CAPRISAD Lee (10) 60

3 NO WHITE FLAGO Noach (7) 60

4 CHASING DREAMSG Cheyne (2) 59

5 COSMONAUTAJ Merwe (1) 59

6 CHRISALDAMEM Winnaar (9) 59

7 PRINCESS ELEANORG Niekerk (4) 59

8 CASEY'S JETM Yeni (6) 59

9 EMMA DE LAGOR Fourie (5) 59

10 MILLEFLEURSA Domeyer (8) 59

8:50 Race 5 FM 67 Handicap - 1600M

1 BABY BE MINER Khathi (4) 60

2 LITETHENITEG Goomany(-2) (11) 59

3 EYE OF THE PANTHERJ Merwe (7) 58

4 JET INTOMBIA Domeyer (5) 58

5 SUPREME SUNSETK Neisius (3) 58

6 FAR HILLSG Wright (6) 56

7 SEVEN SUNSG Niekerk (9) 56

8 PIKITUPD Ashby (8) 55

9 VICTORIOUS LADYG Hatt (1) 55

10 JUST SOG Cheyne (10) 54

11 DROPDEADBEAUTIFULR Fourie (2) 52

9:25 Race 6 MR 78 Handicap - 2500M

1 ROMEO BRAVOK Neisius (7) 60

2 BORDERED IN GREYG Niekerk (4) 60

3 COMBATTIMENTOG Cheyne (5) 56

4 FOLLOW THE WINDS Cormack (1) 54

5 DANDYMAN CANV Morake (8) 52

6 DESERT SWIRLM Byleveld (2) 52

7 ROYAL PERFORMANCEX Carstens(-4) (3) 52

8 SANDY LANEG Hatt (6) 52

10:05 Race 7 MR 72 Handicap - 1800M

1 SURRUPTITIOUSS Cormack (4) 60

2 INDEPENDENCEG Hatt (3) 56

3 PRIVATE DOOWALEYJ Smitsdorff (1) 56

4 PHIRI E KWATILEG Schlechter (9) 55

5 WESTERN WUG Cheyne (5) 55

6 DIPLOMATICG Behr (7) 55

7 ROBERTSOND Lee (8) 54

8 WALTON HEATHG Goomany(-2) (6) 54

9 REIMM Yeni (2) 54

10:40 Race 8 MR 74 Handicap - 1400M

1 IN TRIBUTEA Domeyer (11) 61

2 MATADOR IN REDS Cormack (7) 58

3 PIRATE FLAGM Byleveld (5) 57

4 BORN TO RULER Khathi (4) 56

5 AFRICAN FISH EAGLEG Niekerk (1) 55

6 NORDIC WARRIORG Hatt (10) 55

7 SIR DUKEK Neisius (2) 55

8 FIRE FURYR Fourie (9) 54

9 RIO BRANCOM Yeni (8) 54

10 MASTER BARRYJ Merwe (3) 52

11 CORNY ALX Carstens(-4) (6) 52